9 Ocak 2012 Pazartesi

DİYETBugün günlerden Pazartesi. Yani geleneksel diyete başlama günü. Bir kaç gün evvelinden yemeğe başlarsın. Pazartesi diyete başlayacağım son bir dilim pasta, son bir kase kuruyemiş, son bir pizza... liste böyle uzar gider. Sevgilimin bir teorisi var. Hiç diyet yapmasaydım şu anki kilomdan 10 kg daha eksik olacağımı iddia eder kendileri. Hiç diyet yapmasaydın bu son bir dilimleri, son bir kaseleri, son bir avuçları da yemeyecektin dolayısıyla o kalorileri almayacaktın. Haklı olabilir ama napalım kural bu. Diyete başlamadan son kez abartılır:)Evet yine yeni yeniden diyete başladım. Kendimce bir liste hazırladım. Biraz internet araştırması, Biraz eski deneyimler ve birazda tavsiyelerle. İlk etapta hedefim 5 kg. Ama daha çoook fazlam var. Yani istediğim Kiloya ulaşabilmek için en az 6 ay gerekli bana.Kahvaltı:1 dilim UNO Denge Light ekmek, küçük bir dilim light peynir, roka,maydonoz,kıvırcık ve dereotundan oluşan bir kase salata yedim. Tabiki tuzsuz ve yağsız.Öğle:1 dilim UNO Denge Light ekmek, 5 kaşık pazı yemeği (az yağlı ve az tuzlu)Akşam:1 Büyük kase yeşil sebzelerden yağsız ve tuzsuz olarak hazırlanmış çorba.Ara Öğünler:10 adet badem(KUŞLUK)1 küçük kase yoğurt(İKİNDİ)1 bardak yağsız süt(YATMADAN EVVEL)


Hergün aynı şeyleri yemeyeceğim tabi. Hergün tüm yemekleri değiştireceğim. Hatta bilgi aldığım blogda ekmeğin, peynirin, zeytinin yani yediğin herşeyin türünü değiştirin ki sıkılmayın yazıyordu. Bende bu tavsiyeye uyacağım. 45 dakikalık bir de spor programı belirledim. Birde gün boyunca içtiğim bir metabolizma çayı var. 1 büyük boy elma, 1 limon, 1 dal tarçın, 1 tatlı kaşığı tane karabiber ve 5-6 adet karanfil. Elma ve limon kabuklarıyla birlikte dörde bölünüyor. Tüm malzemeler 3 lt suda su 1,5 lt kalana kadar kaynatılıyor. Tadı hiç kötü değil.


Bu bilgilerin pek çoğunu geçen yıl http://mevsimlerdenroma.blogspot.com/ adresinden aldım. Pek çok kişi zayıflamış bu blog sayesinde. Daha bir sürü bilgi var. Bir inceleyin derim. İnşallah bende de işe yarar. Devamlı olmasını diliyorum. Başlıyorum:)


Hiç yorum yok: